Paddlebordy

5 položek celkem

Cena

1299014990
11299014990
Paddlebord Air Drive 10'2''
ZDARMAZDARMA
12 990 Kč

Univerzální  SUP – paddleboard vhodný pro začátečníky, nebo pro jízdu ve vlnách a na divoké vodě pro pokročilé a těžší jezdce. V naší nabídce se jedná o nejuniverzálnější...

Kód: 49
Women edition
ZDARMAZDARMA
12 990 Kč

Univerzální  SUP – paddleboard vhodný pro začátečníky, nebo pro jízdu ve vlnách a na divoké vodě pro pokročilé a těžší jezdce. V naší nabídce se jedná o nejuniverzálnější...

Kód: 45
Paddlebord Air Drive 11'2''
ZDARMAZDARMA
13 990 Kč

Univerzální  SUP – paddleboard vhodný pro začátečníky, nebo pro jízdu ve vlnách a na divoké vodě pro pokročilé a těžší jezdce. V naší nabídce se jedná o nejuniverzálnější...

Kód: 48
Paddlebord Air Touring 11'6''
ZDARMAZDARMA
13 990 Kč

Air Touring SUP – paddleboard vhodný pro sportovnější jezdce, ale přesto s výbornou stabilitou. 

Kód: 46
Paddleboard WHYNOT SUP AIR FORCE
ZDARMAZDARMA
14 990 Kč

Air Force SUP –  Raketa mezi paddleboardy WHYNOT SUP  vhodná pro sporťáky, díky své délce výborně drží stopu.

Kód: 47

Jak vybírat?

Jak vybrat ten správný paddleboard? Který z nich je ten pravý? Nejlepší pro mě? To jsou otázky, které vás jistě napadnou při pohledu na nabídku paddleboardů různých tvarů a délky. Nebojte se, pro každého existuje vhodný paddleboard. Jde jen o to přijít na to, který je ten pravý právě pro vás.

Výstřižek2

Výstřižek6

Aby se dalo správně vybrat, je nutné si odpovědět na několik otázek.

Kde se budu nejčastěji na paddleboardu pohybovat – na přehradě, jezeře, klidnějším moři, anebo spíš na rozvlněné hladině? Tato otázka, resp. odpověď na ni, je zásadní pro výběr správného tvaru paddleboardu, neboť ne všechny se hodí do rozvlněných moří. Povětšinou platí, že čím dělší a užší paddleboard, o to méně se hodí na vodní hladiny s většími vlnami. Na druhou stranu takovýto paddleboard bude rychlejší a bude lépe držet vámi zvolený směr. Příkladem budiž velmi populární paddleboard Air Force 12'6":

Výstřižek5

Další otázku, kterou bychom si měli při výběru položit, je váha jezdce, tj. jedná se o výběr správně dimenzovaného paddleboardu. Čím těžší jezdec, o to větší výtlak paddleboardu je potřeba.

Obecné pravidlo říká, že dvojnásobek váhy jezdce může mírně překračovat výtlak paddleboardu. Příklad: Máme paddleboard standartních rozměrů - délka 10'2", šíře 33", výše paluby 5 ", nominální výtlak 260 litrů. Otázka zní, jaká je maximální váha jezdce pro tento paddleboard, která nebude negativně poznamenávat jízdní vlastnosti takového paddleboardu? Odpověď zní 130 kg, protože 2x130kg=260kg, což právě mírně překračuje nominální výtlak paddleboardu 260 litrů.

Výstřižek9_1

Pokud vážíte víc, je lepší paddleboard se zvýšenou palubou 6", ale ještě lépe klidně paddleboard s nezvýšenou palubou 6" a větší plochou. Proč? Protože díky větší ploše se váha rozprostře a paddleboard neklesne tolik, jako menší paddleboard s menší plochou. Větší paddleboard tak bude mít menší odpor při pádlování a pojede rychleji. To samé platí, pokud vybíráte spíše rodinný paddleboard, kdy se počítá s tím, že na něm může být v jeden okamžik i vícero lidí. Je ovšem velmi oblíbený i u jezdců vyššího vzrůstu, pro něž je širší báze tohoto paddleboardu velmi příjemná. Ve všech těchto případech je ideální volbou výborný rodinný/single SUP Touring 11,6"(délka 11'6' 353cm), šíře paluby 31" (78cm), výše paluby 6"(15cm) a luxusní výtlak 305 litrů-naprosto skvěle dimenzovaný paddleboard)

20180808_180241

Vše ale závisí i na schopnostech jezdce, zda je například sportovně nadaný. Tito potencionální uživatelé nepotřebují paddleboard s předimenzovaným výtlakem, protože je dobrý předpoklad, že by je naopak v budoucnu takovýto model „brzdil“ v jejich rychlém rozvoji.

Při správném výběru se pak hledí na tvar paddleboardu, kdy většinou platí, že čím delší paddleboard, tím bývá užší, je rychlejší, a déle drží směr jízdy při pádlování. Čím je naopak širší, o to se může jevit jako stabilnější, ovšem to platí hlavně pro vaše začátky – začátečníky však nebudete věčně – a nedrží tolik „stopu“ při pádlování. Kratší paddleboard je samozřejmě obratnější a proto se tyto typy používají též do vln – tj. u moře, kde jsou pořádné vlny. SUP Air Drive 10'2" je vzhledem ke své velikosti a tvaru výborným paddleboardem do vln - a to jak pro dospělé, tak pro děti.